MSI MAG 321CUPDF 31.5″ Dual Mode 4K UHD 160Hz / FHD 320Hz 0.5ms Rapid VA Curved Gaming Monitor
SKU# AC86635
MSI MAG 321CUPDF 31.5″ Dual Mode 4K UHD 160Hz / FHD 320Hz 0.5ms Rapid VA Curved Gaming Monitor
SKU# AC86635
Brand: Msi
Availability: In Stock
$799.00
The MSI ARSENAL GAMING (MAG) series is engineered to give gamers the edge they need to dominate on the virtual battlefield. Inspired by the rugged durability and unwavering reliability of military-grade equipment, the MAG series is built to provide an unwavering defense in every gaming scenario.
However, MAG isn’t just about performance; it’s a design language that conveys ruggedness and toughness, embodying the very essence of the MAG style. For gamers who are determined to dominate their digital battlegrounds, the MAG series is here to stand with you, establishing the ultimate defense.
Specifications
| Brand | Msi |
| Screen Size | 31.5" |
| Native Resolution (Max) | 3840x2160 (4K UHD) |
| Refresh Rate (Max) | 320Hz |
| Panel Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 (Widescreen) |
| Height Adjustment | Yes |
| Tilt Adjustment | Yes |
| Pivot Adjustment | Yes |
| Swivel Adjustment | Yes |
| Response Time | 0.5ms |
| Colour Depth | 10-bit |
Reviews
Be the first to review “MSI MAG 321CUPDF 31.5″ Dual Mode 4K UHD 160Hz / FHD 320Hz 0.5ms Rapid VA Curved Gaming Monitor” Cancel reply




Reviews
There are no reviews yet.