BenQ DesignVue PD3205U 31.5″ 4K UHD HDR Calman Verified IPS Monitor w/ 90W USB-C
SKU# AC53630
BenQ DesignVue PD3205U 31.5″ 4K UHD HDR Calman Verified IPS Monitor w/ 90W USB-C
SKU# AC53630
Brand: BenQ
Availability: In Stock
$865.00
Make Inspirations Come Alive – Accurate Colour speaks your mind
31.5 inch 4K Monitor USB-C, sRGB and Rec.709, HDR10. DesignVue Monitor for Graphic, Web, or Art Design.
Specifications
| Brand | BenQ |
| Screen Size | 31.5" |
| Native Resolution (Max) | 3840x2160 (4K UHD) |
| Refresh Rate (Max) | 60Hz |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 (Widescreen) |
| Height Adjustment | Yes |
| Tilt Adjustment | Yes |
| Pivot Adjustment | Yes |
| Swivel Adjustment | Yes |
| Response Time | 5ms |
Reviews
Be the first to review “BenQ DesignVue PD3205U 31.5″ 4K UHD HDR Calman Verified IPS Monitor w/ 90W USB-C” Cancel reply





Reviews
There are no reviews yet.